Piero Lissoni

(Italien, Född 1956)
Piero Lissoni
(Italien, Född 1956)

Piero Lissoni, fåtölj, modell "PL200", Fritz Hansen, Danmark, daterad 2006.

Benställning av metall. Sittskal av grönlackerat trä. Etikettmärkt Republic of Fritz Hansen Design Piero Lissoni Made in Denmark 2006. Sitthöjd 30, bredd 71, höjd 65 cm.

Något slitage. Smärre färgbortfall. Märken.

Utropspris
4 000 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38