Madeleine Pyk – en samling F769

Skrivskåp Rokoko-stil 1900-talets första hälft

Betsad fanerad valnöt samt flera andra träslag, ovandel med tre låsbara skåp med varsitt hyllplan vardera, tre lådor, mellandel med fyra lådor, skrivskåp med fyra bakomvarande lådor samt ett öppet fack, underdel med tre lådor, 103x50x195 cm Nyckel finns.

Skrivskåp ej låsbart. Fanerskador. Lukt. Bruksslitage. Maskstungen. Märken. Repor. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95