Arne Jones E1299

Emaljskedar, 6 st, sockerskål och gräddkanna, samt två tänger, silver

Mockaskedar i etui, förgyllt sterlingsilver och emalj, David Andersen, Norge, längd 9,8 cm.
Tång, Th Marthinsen, Norge, längd 17 cm.
Tång, M Aase, Norge, längd 20,3 cm
Gräddkanna samt sockerskål, Henry Wilkinson & Co, London, 1878-79, höjd 5-6 cm.

Total vikt 344 gram

Smärre emaljbortfall och bucklor

Utropspris
3 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02