GRÄDDKANNA, silver, nyrokoko, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1846. Vikt 200 gram.

Svängd form med åsar, uppsvängt handtag och pip. Invändigt förgylld. H 14.

Slitage.

Utropspris
1 200 SEK