Spegelram, av Jonas Frisk (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824), Empire.

Förgylld och bronserad. Dekor av solfjäder, karyatider samt räfflade halvkolonner. Etikettmärkt. Höjd 182 cm, bredd 82 cm, djup 11 cm.

Smärre skador. Torrsprickor. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79