Friedl Holzer-Kjellberg, ljushållare, 3 st, fat "Helmi", porslin, Arabia, 1970-tal.
Ljushållarna en märkt i massa Arabia Finland, höjd 11 cm, diameter 11,5 cm. Fatet märkt F.H.Kj. Arabia, Made in Finland, diameter 28 cm.
Enstaka små nagg. Åldersrelaterat slitage.