Poul Cadovius, Susanne Fjeldsoe Mygge och Björn Wiinblad, matbord, "Mygge", Cado, Danmark, 1970/80.

Rund skiva av laminat med målad dekor, signerad Mygge. Pelarben i aluminium. Diameter 118, höjd 68 cm.

Något slitage. Smärre färgbortfall.

Utropspris
3 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13