Cigarettetuier, 2 st, sterling silver, Birmingham, England 1932 och 1946.

Den mindre 8,3 x 7,7 cm, Frederick Field, 1932
Den större 10 x 9 cm, Turner & Simpson Ltd, 1946.
Förgyllda innuti. Sammanlagda vikt 253 g

Åldersrelaterat slitage. Smärre repor.

Utropspris
150 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492