Djuric Miodrag Dado

(Frankrike, 1933-2010)
Djuric Miodrag Dado
(Frankrike, 1933-2010)

Dado/Mirodrag Djuric, Surrealistiska kompositioner, 3 st.

1. Signerad, daterad 67 och numrerad 29/99. Etsning bildyta 60 x 48 cm.
2. Signerad, daterad 67 och numrerad 29/75. Etsning bildyta 89 x 60 cm,
3. Signerad, numererad E.A. och daterad 67. Akvarellerad etsning bildyta 41 x 32 cm.

Ej examinerad ur ram.

Klubbat pris
5 750
549
624
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
4 jan 16:53
5 750 SEK
4 jan 16:44
5 550 SEK
4 jan 15:33
5 350 SEK
4 jan 15:31
5 150 SEK
3 jan 22:50
4 950 SEK
3 jan 22:50
4 800 SEK
3 jan 22:49
4 750 SEK
3 jan 9:30
4 550 SEK
3 jan 9:30
4 350 SEK
3 jan 9:30
4 300 SEK
3 jan 9:10
4 100 SEK
2 jan 13:32
3 900 SEK
2 jan 13:32
3 750 SEK
2 jan 13:15
3 700 SEK
2 jan 13:15
3 500 SEK
2 jan 13:15
3 350 SEK
2 jan 13:15
3 100 SEK
2 jan 13:15
2 900 SEK
2 jan 0:07
2 650 SEK
2 jan 0:07
2 450 SEK
29 dec 2025 12:37
2 000 SEK
29 dec 2025 11:42
400 SEK
28 dec 2025 22:44
300 SEK

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13