Diverse Nysilver
16337
BRICKA, nysilver. 1900-talets början.
Bricka, nysilver. 1900 talets början

Rektangulär form. Två handtag. Kanten dekorerad med druvklasar och bladstjälkar. Brickan med gravyr av blomsterslingor. Graverat monogram samt texten: 19/4 1919 Från Aktiebolaget Separator. 77 x 48.

Slitage. Missfärgning.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
600 SEK