Stolar, 4 st, gustavianska, 1700-tal.

Oval genombruten medaljong-rygg. Stoppad sits. Kopplade ben. Höjd 96 cm, bredd 45 cm, sitthöjd 45 cm.

Åldersrelaterat slitage. Renoverad. Senare klädsel. Torrsprickor. Lagningar. Förstärkningar.

Utropspris
300 EUR