Vitlackerade. Runt matbord och nedåt avsmalnande ben. Två iläggsskivor á 50 cm. Längd 120-220, diameter 120, höjd 73 cm. Etikettmärkt. Stolar med genombruten rygg och lös, stoppad sits med textilklädsel. Kopplad benställning. Sitthöjd 48, höjd 94 cm.
Märken. Repor. Smärre slitage. Smärre fanerskador.