Glasservis, 79 delar, dricksglas och karaff, "Yrjö", Riihimäen Lasi, 1900-talets senare hälft.

12 vinglas höjd 16 cm
3 vinglas höjd 13,5 cm
10 champagneglas 18 cm
13 snapsglas 9 cm
17 snaps/likörglas 10,5 cm
5 likörglas 9,5 cm
10 longdrink glas 13,5 cm
7 longdrinkglas 11 cm
1 karaff m propp. höjd 37,5 cm

Åldersrelaterat slitage. Smärre slitage.

Utropspris
300 EUR