Byrå, sengustaivansk, omkring år 1800.

Mahongyfanérad, med tre lådor med mässingsbeslag. Marmorskiva. Bredd 89,5, djup 46, höjd 82,5 cm.

Visst slitage. Ställvis smärre skador. Nagg. Fläckar. Smärre fanerskador. Torrsprickor. Nyckel finns.

Utropspris
12 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69