Kaffeservis 3 delar, silver, svenska importstämplar Torndahl-Ekström, Stockholm 1921
Bestående av kaffekanna, sockerskål med lock samt gräddkanna. Bukig form med kantdekor, uppsvängda hänklar och pip. Höjd 9-27 cm. Vikt tillsammans 1227 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.