Adam Hoff & Poul Östergaard, klädhängare/herrbetjänt, Virum Möbelsnickeri, Danmark, 1900-talets mitt.

Stomme av teak, väggmontering, hopfällbar, etikettmärkt, bredd 55,5, höjd 27,5, djup 6,5 cm. Utfälld djup 29 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
400 EUR