Spelbord, rokoko, 1700-talets mitt.

Bord fanerat med ek med vikbar skiva. Låda i sargen. Skivan med urtag för spelmarker. Bredd 98 x 98, höjd 77 cm.

Renoverad. Åldersrelaterat slitage. Skador.

Utropspris
8 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13