Soffa, Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft.
Klädd i linnetextil "Hydrangea Bird" design GP&J Baker. Tre plymåer med dunkuddar från Hästens. Lösa armlänsskydd. Längd 220 cm, djup 82 cm, höjd 70 cm.
Smärre slitage. Armlänsskydd något nötta.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.