Charles Boyton & Son Ltd, kaffe- och teservis, 3 delar, silver, London, England 1917

Bestående av kaffekanna, tekanna samt gräddkanna. Delvis godronnerade på indragen fot, hänklar och knopp i komposit. Höjd 9-22 cm. Vikt tillsammans 1545 gram.

Komposit med sprickor. Smärre slitage och bucklor, tekanna med obet bristning på handtaget.

Utropspris
7 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02