Bricka samt kaffekanna, silver 800, samt 6 st ostämplade bägare. Troligen Egypten.
Dekor av figurscener och djur. Rund bricka, diameter 26 cm. Kanna med handtag, höjd 8 cm. Stämplade 800. Vikt tillsammans 490 gram.
Sex bägarglas på fot, ostämplade, höjd 6 cm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.