Bricka samt kaffekanna, silver 800, samt 6 st ostämplade bägare. Troligen Egypten.

Dekor av figurscener och djur. Rund bricka, diameter 26 cm. Kanna med handtag, höjd 8 cm. Stämplade 800. Vikt tillsammans 490 gram.
Sex bägarglas på fot, ostämplade, höjd 6 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK