1644856

Glasservisdelar, 4 + 2 st, Murano, Italien, 1900-talets slut.

Handgjorda. Kristall med 24 K förgyllningar. Kuppor i olika färger med riklig förgyllning, fot i klart glas med förgylld dekor. 4 st höjd 20 cm, diameter 7,5 cm och 2 st höjd 12,5 cm, diameter 9 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott. Bubblor i massan.

Utropspris
250 EUR
Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923