Bertil Fridhagen

(Sverige, 1905-1993)
Bertil Fridhagen
(Sverige, 1905-1993)

Bertil Fridhagen, sybord, Bodafors, 1960-tal.

Av teak och teakfanér. Låda med inredning. Flätad utdragbar korg. Lös bricka. Klaffar. Hjultrissor. Bredd 60 x 60, höjd 60, total längd 120 cm.

Smärre slitage. Märken. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23