Anders Pehrson

(Sverige, 1912-1982)
Anders Pehrson
(Sverige, 1912-1982)

Anders Pehrson, taklampa, "Bumling", Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft

Orangelackerad skärm med raster av vit plast. En ljuspunkt. Etikettmärkt. Diameter 40 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Märken. Repor. Takkopp med ursågad bit för sladden i kant.

Utropspris
2 500 SEK