Kravattnål av förgylld mässing med dekor av emalj och en fasetterad granat, 1800-talets andra hälft

Granaten mäter ca 6,5x7,7 mm, infattningen mäter ca 14x28 mm, total längd ca 62 mm

Förgyllningen med slitage. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
2 500 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13