Ring 18K guld med runda briljantslipade diamanter och en rund fasetterad röd sten

Diamanter 0,60 ct tot enl gravyr, röd sten sannolik en rubin 0,28 ct enl gravyr, infattningen mäter ca 21,3x12x8 mm, ringstorlek ca 18,47/58, vikt ca 15,3 gram

En diamant med nagg synligt med 10x lupp. Repor.

Utropspris
12 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95