Ring 18K guld med runda briljantslipade diamanter och en rund fasetterad röd sten
Diamanter 0,60 ct tot enl gravyr, röd sten sannolik en rubin 0,28 ct enl gravyr, infattningen mäter ca 21,3x12x8 mm, ringstorlek ca 18,47/58, vikt ca 15,3 gram
En diamant med nagg synligt med 10x lupp. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.