Figuriner, två stycken, samt nagelskydd och bönesnurra, sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.

Bronsfigur klädd i draperad rock på en vattenbuffel, höjd 9,5 cm.
Metallfigur i form av fohund, höjd 3,5 cm.
Nagelskydd i mässing med innefattade stenar, längd 8,5 cm.
Bönesnurra i metall och trä, längd 21 cm.

Slitage. Bucklor. Bönesnurra med skador.

350
34
38
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
18 jan 11:38
350 SEK
17 jan 10:01
300 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13