Carl Olof Bartels

(Sverige, 1869-1958)
Carl Olof Bartels
(Sverige, 1869-1958)

Carl Olof Bartels, Skymning vid Bläcktornet, Stockholm.

Signerad C O Bartles och daterad 1903. Duk 160 x 180 cm.

Tjock gulnad fernissa, smärre skador.

Klubbat pris
4 400
420
477
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
7 jan 5:07
4 400 SEK
7 jan 5:07
4 200 SEK
5 jan 20:33
4 000 SEK
31 dec 2025 10:54
700 SEK
31 dec 2025 10:42
550 SEK
31 dec 2025 8:25
500 SEK
30 dec 2025 18:04
300 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13