Skålfat samt ett par tallrikar, porslin, Kina, Qingdynastin, Yongzheng (1723-35)

Dekor i underglasyrblått och anhua-dekor i relief med motiv av blommor och bladverk. Diameter 22-22,5 cm.

Slitage. Sprickor. Tallrikarna med äldre metallklammer-lagningar.

Proveniens

1974 he was hired by Beijer Invest to be based in Japan.

Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13