1665719

Marianne Lindberg De Geer

(Sverige, Född 1946)
Marianne Lindberg De Geer
(Sverige, Född 1946)

Vas, glas, Kosta Boda, ed. 8/30

Oval form, delvis blästrad, dekor av ansikten i svart och vitt, signerad Marianne Lindberg De Geer 8 MLG ED 954001/30 KOSTA BODA EDITION 8/30. Höjd 33 cm.

Några tunna repor, helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Inköpt på Kristall-Kompaniet, Stockholm 1996.

2 000
190
217
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
4 jan 11:15
2 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77