Tor Bjurström

(Sverige, 1888-1966)
Tor Bjurström
(Sverige, 1888-1966)

Tor Bjurström, Stilleben med äpple på fat.

Osignerad. Duk 50,3 x 62,8 cm.

Skrapmärke/repa med smärre färgbortfall. Skada centralt i duken. Tryckmärken från spännramen.

Proveniens

Stiftelsen Pharmacias Konstsamling.

5 000
478
542
Utropspris
18 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
6 jan 16:32
5 000 SEK
4 jan 17:41
1 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13