Vägglampor, ett par, Swedish Modern, ASEA, 1900-talets mitt.

Stomme av grålackerad metall. Kupor av klarglas med inneslutna luftbubblor. Ett exemplar etikettmärkt. Längd ca 40 cm.

Not function tested. Wear. Paint loss. Rust. Smärre nagg.

Klubbat pris
3 950
375
429
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
2 jan 20:11
3 950 SEK
2 jan 20:11
3 750 SEK
2 jan 20:11
3 050 SEK
2 jan 20:11
2 850 SEK
2 jan 20:11
2 000 SEK
26 dec 2025 10:08
500 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79