Dryckeskanna, silver, barockstil, GAB, Stockholm 1927.

Invändig förgyllning. Cylinderformat stop på kulfötter, med lock och handtag, kulformat tumgrepp. Dekor i fornnordisk stil. I locket infälld medaljong med porträtt av kung Gustaf V. Höjd 17 cm. Vikt 608 gram.

Smärre slitage. Gravyr.

Klubbat pris
7 740
734
840
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
8
1 jan 19:09
7 740 SEK
1 jan 19:09
7 540 SEK
31 dec 2025 16:44
7 300 SEK
29 dec 2025 8:13
7 100 SEK
29 dec 2025 8:13
7 000 SEK
29 dec 2025 8:12
6 900 SEK
29 dec 2025 8:11
6 700 SEK
29 dec 2025 8:11
6 500 SEK
29 dec 2025 8:11
6 400 SEK
28 dec 2025 3:05
6 200 SEK
28 dec 2025 3:05
6 000 SEK
27 dec 2025 20:50
5 200 SEK
27 dec 2025 20:50
5 000 SEK
27 dec 2025 7:30
4 200 SEK
27 dec 2025 7:26
4 000 SEK
27 dec 2025 7:26
4 000 SEK
26 dec 2025 22:26
3 600 SEK
26 dec 2025 22:26
3 400 SEK
26 dec 2025 9:38
3 200 SEK
26 dec 2025 7:54
3 000 SEK
26 dec 2025 0:52
300 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38