Dryckeskanna, silver, barockstil, GAB, Stockholm 1927.
Invändig förgyllning. Cylinderformat stop på kulfötter, med lock och handtag, kulformat tumgrepp. Dekor i fornnordisk stil. I locket infälld medaljong med porträtt av kung Gustaf V. Höjd 17 cm. Vikt 608 gram.
Smärre slitage. Gravyr.
Klubbat pris
7 740
734
840
Utropspris
4 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (21 bud)
8
1 jan 19:09
7 740 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 8
1 jan 19:09
7 540 SEK
31 dec 2025 16:44
7 300 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
29 dec 2025 8:13
7 100 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
29 dec 2025 8:13
7 000 SEK
29 dec 2025 8:12
6 900 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
29 dec 2025 8:11
6 700 SEK
29 dec 2025 8:11
6 500 SEK
29 dec 2025 8:11
6 400 SEK
28 dec 2025 3:05
6 200 SEK
28 dec 2025 3:05
6 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
27 dec 2025 20:50
5 200 SEK
27 dec 2025 20:50
5 000 SEK
27 dec 2025 7:30
4 200 SEK
27 dec 2025 7:26
4 000 SEK
27 dec 2025 7:26
4 000 SEK
26 dec 2025 22:26
3 600 SEK