Tedosa, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Oktagonal form med dekor i underglasyrblått av blomsterslinga. Höjd 11 cm.

Nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.

1 000
95
109
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
31 dec 2025 21:36
1 000 SEK
29 dec 2025 21:49
800 SEK
27 dec 2025 23:11
400 SEK