Bucherer, ring, 18K vitguld med briljantslipad diamant 1,02 ct. SJL certifikat.

Färg F, klarhet VVS, enligt certifikat. Stämplad CB (Bucherer), 1.02, 750.
Storlek 17,75/ 56. Vikt 4,49 g.
I ursprungligt etui.

Smärre slitage.

Utropspris
4 400 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13