Jordi Arkö

(Sverige, Född 1951)
Jordi Arkö
(Sverige, Född 1951)

Jordi Arkö, "Röde Orm sjöfarare i västerled. En berättelse om en okristen tid" samt "Röde Orm hemma och i österled".

Signerade och numrerade färglitografiska mappar, 2 st, 1991, av Frans G Bengtsson och med 105 litografier av Jordi Arkö vardera.
Tryckt hos grafiktryckarna, Nacka, utgiven av Galerie Aix, Stockholm 1991. Bladstorlek 43 x 30 cm samt 59 x 43 cm.

Ej fullständigt genomgångna. Kassetter med smärre märken.

Auktionen avslutas
5 dagar 22 timmar
1 100
105
119
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
21 jan 7:29
1 100 SEK
20 jan 22:26
1 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V18