Bestickservis, 77 delar, silver, "Musslan", Finland, 1900-talets första hälft.

Stämplade och delvis graverade med monogram och årtal.
10 matgafflar 20 cm
9 matknivar med knivblad av rostfritt stål 23,5 cm
1 matsked 21 cm
7 matskedar 20 cm
4 bordsgafflar 17 cm
4 bordsknivar med knivblad i rostfritt stål 21,5 cm
7 bordsskedar 17 cm
6 smörgåsgafflar 15 cm
6 smörgåsknivar med knivblad i rostfritt stål 18,5 cm
6 dessertskedar 16,5 cm
4 teskedar 14,5 cm
12 kaffeskedar 12,5 cm
1 sillgaffel 15 cm

Vikt utan knivar ca 1590 gram.

Fyra medföljande bestick i samma modell i nysilver.

Åldersrelaterat slitage, anlupet.

Klubbat pris
25 600
2 429
2 780
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
8
1 jan 20:08
25 600 SEK
1 jan 20:08
24 700 SEK
1 jan 19:02
24 600 SEK
1 jan 19:02
23 600 SEK
1 jan 19:02
23 100 SEK
1 jan 17:39
21 800 SEK
1 jan 17:39
20 800 SEK
31 dec 2025 13:55
18 720 SEK
31 dec 2025 13:55
18 220 SEK
31 dec 2025 13:26
17 000 SEK
31 dec 2025 13:26
16 500 SEK
31 dec 2025 13:23
14 200 SEK
31 dec 2025 13:23
13 700 SEK
31 dec 2025 10:01
9 200 SEK
31 dec 2025 10:01
9 000 SEK
29 dec 2025 0:09
7 200 SEK
29 dec 2025 0:09
7 000 SEK
28 dec 2025 12:44
6 000 SEK
27 dec 2025 22:01
400 SEK
27 dec 2025 9:31
350 SEK
24 dec 2025 6:30
300 SEK