Le Corbusier (Charles-Édouard Jeanneret)

(Frankrike, 1887-1965)
(Frankrike, 1887-1965)

“Le Taureau".

Signerad och daterad i trycket. Färglitografi, 1963. Bildyta 108,4 x 63,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Enstaka, smärre hanteringsveck.

Klubbat pris
10 011
950
1 087
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (29 bud)
8
1 jan 17:46
10 011 SEK
1 jan 17:46
9 811 SEK
1 jan 17:44
9 700 SEK
8
1 jan 17:44
9 500 SEK
1 jan 17:44
9 311 SEK
8
1 jan 17:44
9 111 SEK
1 jan 17:41
8 911 SEK
1 jan 17:41
8 800 SEK
1 jan 17:40
8 600 SEK
1 jan 17:40
8 400 SEK
1 jan 17:40
8 311 SEK
1 jan 17:40
8 200 SEK
1 jan 17:40
8 000 SEK
1 jan 17:37
7 977 SEK
1 jan 17:36
7 777 SEK
1 jan 17:36
7 600 SEK
1 jan 17:35
7 400 SEK
1 jan 17:35
7 200 SEK
1 jan 17:35
7 000 SEK
1 jan 17:35
6 800 SEK
1 jan 17:34
6 600 SEK
1 jan 17:34
6 400 SEK
1 jan 17:31
6 200 SEK
1 jan 13:15
6 000 SEK
31 dec 2025 20:21
5 500 SEK
30 dec 2025 8:56
4 500 SEK
29 dec 2025 13:00
3 500 SEK
26 dec 2025 20:10
3 000 SEK
26 dec 2025 15:33
2 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23