Bordslampor, ett par snarlika, Bitossi för Bergboms, 1900-talets andra hälft.

Cylinderformade med reliefdekor samt glaserade, en brun samt en i silverfärg. Signerade samt en med etikett. Höjd 43 cm inkl lampsockel.

Smärre nagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK