Invändigt förgylld. Stämplade”plata de ley” på undersidan. Höjd 12 cm, diameter 10 cm. Totalvikt ca 2042 g.
Smärre slitage och anlöpningar. Förgyllningen är ojämnt sliten.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10