Dessertskålar, 10 st, sterling silver, Spanien, 1900-talets mitt.

Invändigt förgylld. Stämplade”plata de ley” på undersidan. Höjd 12 cm, diameter 10 cm. Totalvikt ca 2042 g.

Smärre slitage och anlöpningar. Förgyllningen är ojämnt sliten.

Klubbat pris
2 703
28 490
3 093
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (17 bud)
4 jan 5:54
2 703 EUR
4 jan 5:54
2 603 EUR
4 jan 5:54
2 600 EUR
3 jan 18:57
2 500 EUR
3 jan 18:57
2 400 EUR
1 jan 6:39
2 201 EUR
1 jan 6:39
2 101 EUR
1 jan 2:07
2 100 EUR
1 jan 2:07
2 000 EUR
1 jan 2:07
2 000 EUR
29 dec 2025 22:08
1 950 EUR
29 dec 2025 22:08
1 900 EUR
29 dec 2025 19:09
1 850 EUR
29 dec 2025 19:09
1 800 EUR
29 dec 2025 15:24
1 450 EUR
29 dec 2025 8:15
1 400 EUR
28 dec 2025 19:14
600 EUR
Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923