K Anderson, dryckeskanna, silver, barockstil, Stockholm 1931

Ett invändigt förgyllt stop, cylinderformat med kulformat tumgrepp, hänkel, samt på tre kulfötter. Graverat text på livet "Till Edvard Derkert från kamrater i Sveriges Handelsresandeförening Överstyrelse 21/9 1933". Medalj med Gustaf V på lockets ovansida. Höjd 19 cm, vikt 827 gram.

Smärre slitage. Sprint saknas i gångjärnet, locket således löst.

Auktionen avslutas
1 dag 21 timmar
13 520
1 291
1 466
Utropspris
7 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 14 020 SEK. Läs mer.
Budhistorik (17 bud)
18 jan 17:13
13 520 SEK
18 jan 17:13
13 020 SEK
18 jan 15:46
11 700 SEK
18 jan 15:46
11 200 SEK
17 jan 8:19
11 100 SEK
17 jan 8:19
10 600 SEK
17 jan 8:17
10 100 SEK
17 jan 8:17
9 900 SEK
17 jan 8:17
9 700 SEK
17 jan 8:17
9 500 SEK
17 jan 8:17
9 300 SEK
17 jan 8:17
9 100 SEK
16 jan 21:50
8 700 SEK
16 jan 21:50
8 500 SEK
15 jan 16:52
8 200 SEK
13 jan 21:47
8 000 SEK
13 jan 15:45
5 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V31