Vaser, två stycken, Gunnar Nylund resp Carl-Harry Stålhane, Rörstrand samt sex miniatyrer, John Andersson Höganäs.
Vas med hänkel, duvblå och brun glasyr, signerad GN AUQ, höjd 17 cm. Droppformad vas med smal hals och utsvängd mynning, grön glasyr, signerad CHS, höjd 22,5 cm. Miniatyrvaser samt miniatyrskål, signerade JA, höjd 1,1-7,6 cm.
Slitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.