1689097

Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Helena Tynell
(Finland, 1918-2016)

"Fågel" glasskulptur ur serien Noaks ark

Signerad Helena Tynell Riihimäen Lasi Oy. Längd 27 cm. Höjd 18 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Formgivare

Klubbat pris
400
4 188
454
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (4 bud)
7 jan 6:20
400 EUR
7 jan 6:20
380 EUR
4 jan 11:42
300 EUR
31 dec 2025 17:27
200 EUR

Eino Ailoranta
Eino Ailoranta
Assisterande värderare
+358 (0)50 4764775

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13