Bokstöd, ett par, stämplade i godset Bertin, Frankrike sannolikt 1925-30-tal.

Dekor av hundar. Stensocklar. Höjd 11 cm, ländg 10 cm, bredd 6 cm.

Åldersrelaterat slitage. Skada med lagning i den ena sockelns hörn.

200
2 094
227
Utropspris
350 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
12 jan 15:13
200 EUR
12 jan 14:59
150 EUR
11 jan 22:14
90 EUR
10 jan 8:40
40 EUR
8 jan 13:28
30 EUR
Eino Ailoranta
Eino Ailoranta
Assisterande värderare
+358 (0)50 4764775

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13