Pianolampor/kiplampor, ett par, "PH-2/1", Louis Poulsen, Danmark, 1900-tal
Stomme av förkromat stål, tre skärmar av opalglas, justerbar, höjd 15 - 38 cm
Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Märken. Repor. Smärre slitage.