MATSERVIS, 61 delar, porslin, Arabia.

Såsnipa på fot.
Såssnipa.
7 tallrikar.
11 djupa tallrikar.
11 assietter.
10 mindre tallrikar.
12 mindre djupa tallrikar.
4 uppläggningsskålar.
4 uppläggningsfat.

Tillverkningsdefekter, slitage samt krackelyrer. 19 delar med mindre samt större nagg, 1 med fotringsnagg, 1 med spricka.

Utropspris
1 000 SEK