Möbler Speglar
20307
SPEGEL MED KONSOLBORD, Karl Johan, 1800-talets första hälft.
Spegel med konsolbord, karl johan,
1800 talets första hälft
1800 talets första hälft
1800 talets första hälft
1800 talets första hälft

Mahognyfanerat. Rak form. Spegeln med utskjutande krön. H 165. Konsolbord med skåp, välvd front. L 70, b 37, h 86.

Fanérskador, fanérbitar saknas. Konsolskivan med märken/repor. Maskstungna. Nyckel saknas.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK