VITRINSKÅP, rokokostil, 1700 & 1800-tal.

Tvådelat i valnöt. Uppsvängt krön. Ett par utdragbara skrivplattor. Inredning med hyllplan och skedhylla. Senare benställning med kopplade svarvade ben på kulfötter. L 105, B 36, H 192. Nyckel finns.

Kompletterat och renoverat. Slitage. Senare lås. Fanérskada på krönet.

Utropspris
6 000 SEK