Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

VITRINSKÅP, rokokostil, 1700 & 1800-tal.

Tvådelat i valnöt. Uppsvängt krön. Ett par utdragbara skrivplattor. Inredning med hyllplan och skedhylla. Senare benställning med kopplade svarvade ben på kulfötter. L 105, B 36, H 192. Nyckel finns.

Kompletterat och renoverat. Slitage. Senare lås. Fanérskada på krönet.

Lähtöhinta
6 000 SEK