BYRÅ, senbarock, 1700-tal.

BYRÅ, senbarock, 1700-tal.

Ek. 3 lådor. Enkelsvept front. Mässingsbeslag. L 103, B 50, H 76.

Slitage. Kompletterade beslag. Sprickor, främst en stor spricka i skivan samt i lådornas botten. Backstycke med stor spricka och ena delen lös. Skadade lister, främst på övre lådans nedre kant samt skivans bortre högra sida. Nyckel saknas.

Utropspris
5 000 SEK