TALLRIKAR, 14 st, glas, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Reijmyre och Gullaskruf.

Grön glasmassa. Oval form.

Slitage. Samtliga med fotringsnagg. Ett fat med liten spricka. Ett fat med missfärgning och repor medföljer.

Utropspris
4 000 SEK